Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa doğal taşlar Mücevherlerde Hangi Taş Sizi Yansıtıyor?

Mücevherlerde Hangi Taş Sizi Yansıtıyor?

Taşlar milyonlarca yıl önce toprağın altında ısı ve basınç etkisiyle oluşmuş yapılardır. Tıpkı insanlar gibi belli bir enerjiye sahip ve bunu sürekli çevrelerine yaymaktadırlar. Eğer biz bu anlamlı taşlardan kendimize ve enerjimize en yararlı olanı bulup alırsak harika bir uyum yakalayabiliriz. Günlük rutinlerinizin arasında nefes aldığınız anlarda enerjinizi tazelemek istediğinizde bunu yapmanın en kısa ve kolay yolu yanınızda taşıdığınız ve sizinle uyumlu bir taşa dokunmaktır. O halde gelin bakalım mücevherlerde hangi taş sizi yansıtıyor?

Doğru Seçim Nasıl Olmalı?

Bir taşla uyumunuzu anlamanın birçok yolu vardır. Fakat bunlardan en basit yollardan biri o taşı ilk gördüğünüzde ne hissettiğinizdir. Tıpkı bazen gördüğünüz anda bayıldığınız bir mücevher gibi. Belki de o mücevhere bayılmanızın sebebi onun üzerine ustalıkla işlenmiş taşla olan uyumunuzda saklıdır.

Tabii ki bunun haricinde karar vermenizde yardımcı olabilecek birçok yol vardır. Rengi ilginizi çekti mi? Dokunduğunuzda nasıl bir duygu hissettiniz? Elinize aldığınızda taş ısındı mı?

Hiçbir taşın zararı olmadığı gibi aksine her bir taşın herkesin üzerinde sağladığı bir faydası vardır. Fakat dikkat edilmesi gereken maksimum enerjiyle bağlanılan taşı bulmaktır. Bu da ancak doğru frekansla uyumunuzda gerçekleşir.

Neden Mücevherlerinizde Taşları Kullanmalısınız?

Taşların bazıları huzur ve sakinlik verirken bazıları enerji verir kişiyi canlandırır. Kimi ağrı dindirir şifa verir, kimisi stresi dağıtır ve güzel duyguların artmasını sağlar. Biri bilgiyi kolay hatırlamanıza yardımcı olurken biri de karşıdan size gelebilecek negatif enerjiyi pozitife çevirir. Gördüğünüz üzere hayatınızın birçok alanında taşların faydanızı görebilirsiniz. Bir taş ile fiziksel ve zihinsel açıdan kendini daha iyi hissetmeyi kim istemez ki? Şimdi gelelim Mücevherde kullanılan taşlardaki saklı enerjilerin faydalarına.

Safir

Mavi, pembe, turuncu, sarı, yeşil, mor ve siyah renklerde ya da şeffaf olabilir. İnsanoğlunun tarihi boyunca kralların ya da hükümdarların kötülük, ihanet ve büyülerden korunmak için taktıkları kutsal bir taştır. Aynı zamanda çeşitli hastalıklara iyi geldiği söylenmiştir. Şeffaf safir size güveni, sevgiyi ve ışığı yoğun olarak hissettirir. Mavi safir, duygusal travmaların yarattığı duygu yüklerinden kurtararak özgürlük hissi sağlar.

Elmas

Eski dönemlerden günümüze dek taşların en değerlisi sayılan elmasın, kadınla erkek arasındaki aşkı güçlendirdiğine inanıldığından nişan yüzüklerinde tercih edilir. Saflık, sevgi ve neşe getirdiği söylenen elmas, cesareti ve aşkı sembolize eder. Bu sebeple elmasın taşlar arasındaki yeri ayrı bir anlam taşır. Ayrıca elmas mutsuzluk, kavga, düşmanlık, saldırı, vakitsiz ölümler ve akıl hastalıklarına karşı koruyucu özelliği olduğuna inanılır.

Zümrüt

Yeşil rengi sebebiyle bereket, doğurganlık ve yağmur simgesi olarak bilinir. Hayal gücünü geliştirdiğine bununla birlikte hafızayı güçlendirdiğine inanılır. Göz ağrıları, iltihap ve kırıklığı giderir.

Ametist

Strese, migrene, iştahsızlık, göz ağrısı, akciğer rahatsızlıklarına enerjisiyle fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Pozitif enerji yükü yüksek bir kristaldir. Taşıyan kişilere de bu güzeliğini aktarır. Negatif enerjilerimizi boşaltarak huzurlu ve zinde hissetmenizde yardımcı olur. Ayrıca pembe kuvarsla birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir. Kalbi korur.

Aytaşı

Günlük yaşantınızdaki dengeyi oluşturmanızı sağlar .Duygusal dengenizde uyum sağlayıcı etkiler yaratır. Fiziksel olarak tıkanmış lenf bezlerini temizler. Kadınlarda hormon seviyesini dengeler.

Amber (Kehribar)

Amber iyileşme taşıdır. Eski dönemlerde tılsım olarak, hem kör talihe karşı korunma hem de talihi kendine çekme için kullanılmıştır. Yaydığı sıcaklık, enfeksiyonu önlediği ve soğuk algınlığı tedavisinde rol oynadığı için genelde boyun çevresindeki takılarda tercih edilir. Aynı zamanda boğaz ve tiroit enfeksiyonlarını da diğer tüm taşlardan daha iyi tedavi ettiği düşünülmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız: Pırlanta Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Adımlar

pirlantium

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...