Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Altın Altınla Modern Bir Görünüm Yakalamanın 3 Yolu

Altınla Modern Bir Görünüm Yakalamanın 3 Yolu


Antik Çağlarda gücünün yanı sıra güzelliği ve bakımına verdiği önem ile tanınan Mısır
Firavunu Kleopatra’nın cilt güzelliği için altın maskeler yaptığı ve süt banyosuna altın tozları döktürdüğü bilinen efsaneler arasındadır.
Şüphesiz ki eski dönemlerden günümüze zenginlik ve ihtişamın simgesi olarak anılan altın akla gelen en değerli mücevherler arasında ilk sıralardadır. Pek çok imparator,imparatoriçe ve hükümdarın altın kolye, bileklik ve yüzükleri, taçları, kılıçları, aksesuarları, ihtişamlı sarayları ve altın eşyaları hem masallara hem de tarihe konu olmuştur.
Günümüzde ise altın kolye,bileklik ve aksesuarlar zamanın silip süpürdüğü tüm eski
kültürlere rağmen moderniteye ayak uydurabilmiş el işciliğinde, modellerinde ve renklerinde değişime uğrayarak hala ilk tercih edilen mücevherler arasında olmayı başarmıştır.
Altın takıların tarihi gereği geleneksel bir görünüm vermesi gözünüzü korkutmasın.
Pek çok formu bulunan altın elementinin gerek el işlemeciliği ile ve gerekse diğer
elementlerle olan karışımları sayesinde farklı renkleriyle pek çok değişik tasarımı bulunuyor.
Ayrıca altın ile kullanılan mücevher ve pırlantaların da pek çok farklı tasarımı var. Altın
aksesuarları kıyafet kombinlerimize nasıl uyarlayabileceğimiz tamamen bizim elimizde ve zevkimize kalmış…
Her yılın farklı bir mücevher modası olduğu gibi bu yılın ve günümüzün de altın trendleri geçmişe göre farklılıklar göstermeye devam ediyor. Bu farklılıkları göz önünde bulundurarak modern bir görünüm, büyük bir şıklık elde edebiliriz.
Günümüzde altın aksesuarları nasıl kullanabileceğimize ve altın ile modern bir görünüm yakalamanın 3 yolu nedir birlikte bakalım.

Pırlantium

Zarif Model Tercihleri


Gerek günlük yaşantınızda gerekse iş yaşantınızda tercih ettiğiniz kıyafet kombinlerinizi zarif altın model kolye, küpe, bileklik, saat ve aksesuarlarınız ile taçlandırabilirsiniz.
İnce zincirli altın kolye uçları boynunuzun zarafetini ortaya çıkartırken geleneksellikten uzak altın künye ve kelepçeler bileklerinize ihtişam katacaktır.
Pırlanta ve mücevherlerin altın zincirlerle buluştuğu tasarımların eşsiz dokunuşu tarzınızı parlatacak. Özellikle 2021 yılının modası haline gelecek minimalist takılar kombinlerinizde zariflikleriyle zarafetinize zarafet katacaktır. Minimalist seçimleriniz ve seçtiğiniz minik detay semboller ile inci gibi başka materyallerin bir araya getirilmesiyle oluşan farklı tarzlar sizi yansıtmada sınır tanımayacaktır.
Kalın bant vintage halka küpeler, deniz kabuğu görünümlü altın küpeler bu yıl özellikle tercih edilen modeller arasında yer alırken kat kat takılan zincir bileklikler ve ince taşlı kelepçeler de yine tercih edilen modern görünüm yakalamanıza olanak sağlayacak seçeneklerden olacaktır.

Farklı Altın Renklerinin Kullanımı

Altın denilince ilk akla gelen parlak sarı formdaki şatafatlı aksesuarlar olsa da altının pek çok farklı renginin ve formunun olduğunu göz önünde bulundurmalıyız. Altının bakır,gümüş ve çinko gibi elementler ile bir araya getirilip işlenmesiyle rengini tercihlerinize göre sarı altın, rose gold, beyaz altın veya yeşil altın olarak seçebilirsiniz. Burada tavsiyemiz seçtiğiniz farklı aksesuarların renklerinin birbirleriyle uyumlu olması ya da tamamen zıt renkleri bir araya getirerek uyumsuzluğun ahengini yakalayabilmenizdir.
Elbette altının rengi kadar tercih edeceğiniz mücevherin de önemi büyük ölçüde vardır. Kırmızı yakutlar, pırlantalar ve diğer değerli taşlar ile altınınızın renginin uyumuna istediğiniz gibi karar verebilirsiniz. Kimi kırmızı taşlarla beyaz altın tercih ederken kimisi ise sarı altın tercih edebilir.

Pırlantium

Diğer Aksesuarlar İle Tamamlanan Şıklık


Kolye, küpe ve bilekliklerin yanı sıra altın kol saatleri, broşlar, halhallar, anahtarlıklar, gelin taçları gibi çeşitli aksesuarları da kullanarak tarzınıza fark katabilir giysi kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kıyafetlerinize takacağınız sizi veya işinizi yansıtan sembol broşlar üzerindeki taşlar ile hem ışıltınızı artıracak hemde farklı bir tarz yaratmanıza yardımcı olacak. Broşlarınızda kullanacağınız renk seçimleri ve tasarımlarıyla asaletinizi ortaya koyacaksınız. Sadece giyim kuşamın yanı sıra altın formdaki saç tokaları ile at kuyruğu veya topuz yaptığınız saçlarınızı tutturmanıza yardımcı olabilirsiniz. Broşlar kadar pırlanta ve inci detaylı altın tokalar da görünümünüze ihtişam katmanıza olanak tanıyacaktır.
Topuklu ayakkabılar, spor ayakkabılar, kısa pantolon ve eteklerinize farklı bir görünüm ve zerafet katmak için katmanlı veya bilekten sallanan mücevher taşlı halhallarınızı kullanmaya ne dersiniz ? Seçeceğiniz halhallar ile sadece yaz aylarında değil yılın her ayı giysi kombinlerinize ince dokunuşlar yapabilir ayak bileklerinizin zarifliğini ortaya koyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Stilinizin Odak Noktasını Mücevherlerle Oluşturun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...