Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Altın Stilinizin Odak Noktasını Mücevherlerle Oluşturun

Stilinizin Odak Noktasını Mücevherlerle Oluşturun

 
Tarihte kemikler, dişler, taşlar, değerli madenler gibi öğeleri giymekle oluşan takı kültürünün 21.yy’a gelindiğinde giyilebilir takı kültürünü oluşturmasını büyük bir değişim göstergesi olarak söyleyebiliriz. 
 
Kullandığımız tek bir parça kolye ile bile bütün bir stilin ortak noktasını oluşturabiliriz.
Takıların renkleri, yoğunluğu, büyüklüğü veya küçüklüğü bir kombinin tamamlanmasında büyük etki gösterir. Günlük yaşantımızda takıları kıyafet kombinlerimizin tamamlayıcı bir parçası olarak kullandığımız gibi tam tersine takılarımıza göre de kıyafetlerimizi farklı kombinleyebiliriz.
 
Yakın dönemlerde gerçekleşen moda haftalarında çeşitli giyilebilir takıların basıc t-shirtler ile daha fazla göze hitap etmesi ve kombini tamamlaması açısından gösterişli ya da tek bir parçanın büyük ve hacimli olması trend olmuş durumdaydı.  
 
Artık hiçbir takıyı, mücevheri, kolyeyi, bilekliği, pırlantayı, aksesuarı ya da kıyafeti tek parça olarak abartı anlamında görmememiz gereken bir çağda olduğumuzu
söyleyebiliriz çünkü sade bir kıyafetin üzerine taktığımız bir altın kolye veya zincir kolye asla kendini göstermeyecektir ya da çok abartılı kıyafet kombinlerimizn üzerine daha da abartılı takılar takmamız görünüşümüzün göz yormasına neden olacaktır. Bu yüzden odak noktasını takı olarak belirleyeceksek bazı dikkat etmemiz gereken noktaların olduğunu ve bunu doğru yapmamızın görünüşümüzü daha iyi bir hale getirmek açısından çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. 
 Ayrıca odak noktamızı takılar olarak belirlediğimizde renk uyumunun olması da çok
önemlidir. Bir takının tenimize, göz rengimize, giydiğimiz kıyafetin rengine uyumlu olması ve kendini göstermesi gerekmektedir. 
 Yukarıda bahsettiğimiz gibi sade kıyafetler üzerine parlayacak bir takı ya da çok şaşalı bir kıyafetin üzerine takının kombini tamamlaması yerine takılarımıza odaklanıp daha zarif bir parça seçilmesi son dönemlerde tercih edilen trendler arasında yer almaktadır. 


 
Sade Kıyafetler ve Işıltılı Takılar 

Kıyafetlerimizi ve elbiselerimizi tamamlayan öğeler takılarımızdır. Fakat doğru kıyafet için doğru takıyı seçmenin daha önemli bir konu olduğunu ve bu yüzden ise tüm parçalar arasında denge kurmamız gerektiğini söyleyebiliriz.
 
Nedendir bilinmez ama toplumumuzda genel geçer bir yargı olarak spor ve sade kıyafetler ile takı takmak pek bağdaştırılmaz, takı takmak için daha şık kıyafetler giyilmesi gerektiğini ya da özel bir güne ihtiyaç olduğu düşünülür ama bu tamamen göreceli bir kavramdır.
 
Takı modelleri çok fazladır, aşırı büyük ve çok abartılı takılar seçilmediği sürece altın bir yüzük bile spor ve sade kıyafetlerde kullanılabilir. 
 
Aslında herkes fark etmiştir en sade kombinin bile bir gözlük ile bazen tamamlanabildiğini. Bu yüzden takının gerçekten büyük ölçüde tamamlayıcı olduğunu unutmamamız gerekiyor. 
Şu küçük ayrıntıları da aklımınız bir köşesinde tutmakta fayda var: 

  1. Kısa boylu iseniz büyük ve halka küpelerden, uzun ve sallantılı küpelerden uzak
    durabilirsiniz. 
  2. Kısa boyunlu iseniz kolye seçiminde daha sade ve ince takıları tercih edebilirsiniz 
  3. Özel davetler için ise altın rengi, gümüş, yakut, zümrüt gibi takılarla ışıltınıza ışıltı
    katabilirsiniz.  


2020’de En Çok Tercih Edilen Takı Modelleri


Geçtiğimiz 2020 yılından itibaren XXL ve katmanlı kolyeler, altın, gümüş renk iç içe geçen ve inci, yıldız, deniz kabuğu gibi detayları olan kolyeler en çok tercih edilen modeller arasına girmişti. Hem spor hem günlük hem iş yaşantısında hem de özel günlerde kullanabileceğimiz minimalist ve maksimalist tarzların harmanlanmasıyla oluşan semboller ve aksesuarlar hemen hemen her tarza uyum sağlamamıza olanak tanımıştı.
Ayrıca kalın bant yüzükler, baget ve pırlanta parmaklarımızı süslerken bileklerimizde zincirin ve incinin yansımaları bazen de kendine özgü kelepçelerimizle zarifliğimizi ortaya koymaktan kendimizi alamamıştık. Ayak bileklerimizdeki halhallar yazın olduğu gibi kışa da bizimle giren güzide parçalardan olmuştu. Renklerde sınır tanımaksızın kullanılan boncuklar ve değerli taşlar ile tarzımıza ve ışıltımıza adeta parıltı katmıştık. 70 ve 80’li yılların vintage ürünleri ve 90’ların ruhu güncel detaylarla yeniden ortaya koyularak aksesuarlarımızda canlanma fırsatı bulmuştu.
Hangi takı tercih edilmiş olursa olsun hem takımıza uygun kıyafet kombinlerimizle,
tarzımızla hem de kombinimize uygun takılar, aksesuarlar, değerli taşlar ile göz bebeği
olabilir çevremizdeki kişilerin de gözlerini alabiliriz.
Işıltılarımız içimizden gelseler bile takılarımız içimizdeki ışığı etrafımıza yaymamıza olanak tanıyan pencerelerimiz olmaya devam edeceklerdir.

İlginizi çekebilir: İlham Veren Takı Modelleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...