Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Altın Tek Başına Göz Alıcı: Altın Bilezikler

Tek Başına Göz Alıcı: Altın Bilezikler

Annelerimiz hep kolunda altın bileziğin olsun derlerdi, tabi ki burada bahsedilen altın, element olan altın değil ancak hepimiz altının ne kadar değerli bir maden olduğunu ve yatırım için ilk akla gelen madenlerden olduğunu biliyoruz.
Altını sadece finansal bir destek olarak değil de mücevher modasında da hepimizin bildiği üzere altın bilezikler tek başına göz alıcı bir etki yaratmak için oldukça doğru seçeneklerdir.
Sadece 2020 yılında değil tüm zamanların mücevher moda haftalarında altının çokça kullanıldığı gözle görülen bir gerçek olmuştur ve bu kullanım altın elementinin her dönem, her takı modelinde işlendiğini bizlere gösteriyor.
Gelecek sezonların mücevher moda haftalarında da altın, kolye, küpe, bilezik, aksesuar ve takılar olarak altının yine bizlerle olması bekleniyor.
Bizler de mesleki hayatımızın yanı sıra bileklerimizi altın takılar ile süsleyebilir, bileklerimizin inceliğini ve zarafetini ortaya koyabiliriz. Üstelik sadece bileğimize takacağımız altın bir bilezik başka hiçbir aksesuara gerek kalmadan kıyafet kombinlerimizin tamamlanmasına ve tüm dikkatleri üzerimize çekmemize olanak
sağlayabilir.
Ancak, seçeceğimiz altın bileziğin rengine, modeline, inceliğine, tarzına, işlemesine, burma veya düz mü olacağına veya pırlanta işlemeli mi yoksa sade bir model mi olacağına dikkat etmeliyiz. Çünkü kıyafet kombinlerimizi her zaman tek bir parça mücevher ile tamamlamamız mümkün olmayabilir, doğru altın bilezik seçimi bu yüzden önemlidir.


Rengarenk Altın Bilezik Modelleri


Altın elementinin diğer elementler ile karıştırılmasından beyaz, rose, bronz, sarı ve yeşil renk altın elde edilmesi mümkündür. Hangi rengi seçeceğiniz kişisel zevklerinize, tercihlerinize veya o anki yapmış olduğunuz kıyafet kombinlerinize göre tamamlayıcıyı bir takı olarak değişiklik gösterebilir.
Günümüz modasında da altın bileziklerde altının pek çok renginin bir arada kullanılmasıyla oluşturulan yeni modeller trend haline gelmiştir. Ve bu renk çeşitliliği altının türlü renk skalasında olan seçimlerimizden dolayı tüm kıyafet kombinlerimizde kombinimize uyumlu takı seçimleri yapmamızda kolaylık sağlar.
Renkli değerli taşlar ile ya da yakut, zümrüt, safir, elmas gibi renkli mücevherler ile işlenmiş altın bilezik modelleri bu yıl hemen hemen her yerde, her kıyafet kombini ile görebileceğiniz takılar arasında yer alıyor.
Altın ve gümüş renklerinin bir arada kullanıldığı burma ve düz bilezikler, renkli taşlı veya sade modeller ile daha trend bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca modası hiç geçmeyen modellere ait vintage ürünlerde de altın ve gümüş ışıltılara bu yıl oldukça fazla rastlayacağız. Kalın ve ince bant, altın ve gümüş renklerin bir arada kullanılmasıyla geleneksellik ve modernite iç içe geçmiş durumda diyebiliriz. Bu şekilde sokak tarzını tüm kıyafet kombinlerimize entegre edebildiğimiz gibi daha resmi bir kombinimizi de daha salaş bir hale getirmemiz mümkün kılınmış oluyor diyebiliriz.
Altınınız ile uyumlu renkteki mücevherinizi seçebilmeniz için size en yakın olan mağazaları gezebilir yada online olarak internet üzerinden araştırarak size ve tarzınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Pırlanta ile Birleştirilmiş Altın Tasarımlar


Tarih boyunca, uğruna savaşlar verilmiş en değerli madenler arasında yer alan altına yakışacak en değerli taş şüphesiz ki pırlantadır. Pırlantanın ihtişamlı ışıltısı ve altının göz kamaştırıcı parıltısı beraber büyük bir uyum sağlayacaktır.
Altın çerçeveli tek taş yüzükler, altın kaplama ve mücevher işlemeli kolyeler, pırlanta işlemeli altın bilezikler gibi pek çok takı ve aksesuar mevcuttur.
Pırlanta ve altının mükemmel uyumu ile tasarlanmış takılar elbette bunlarla sınırlı değildir. Ancak zevkinize göre seçeceğiniz pırlanta işlemeli altın tasarımınız ister minimalist bir seçim olsun ister maksimalist, içinizdeki ışıltıyı yansıtacaktır diyebiliriz.
2020/2021 mücevher modasında en gözde takıları oluşturan zarif dokusu ile yine pırlanta ve altının bir arada kullanıldığı bilezik modelleri olmuştur. Günlük yaşantımızda, düğün ve davet gibi özel günlerimizde pırlanta ve altının bir arada kullanıldığı modelleri tercih etmek stilinize zariflik katacaktır.
Bu yıl daha ince modellerin kullanılmaya başlaması ile sportif kıyafetlerin altın ve pırlanta ile buluşması gündemimize gelmiş bulunmaktadır. Her geçen gün farklı bir tasarımın ortaya çıkması ile pırlanta ve altından oluşan aksesuarları hayatımızın her alanında kullanmaya başlayabiliyoruz.
Siz de içinize en çok sinen pırlanta ve altının bir araya gelerek oluşturulduğu tasarımı seçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Sizin Tercihiniz Hangisi: Bilezik mi Bileklik mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...