Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Altın Çocuklarınızla Uyumlu Takı Modelleri

Çocuklarınızla Uyumlu Takı Modelleri

Anne baba için çocukları, hayatında vazgeçemediği yegane varlıklardır. Özellikle bebeklik ve çocukluk döneminde daha çok hassas bir yapıda olduklarından dolayı, anne babaları tarafından çok çok üstüne titrenilir ve her konuda mutlu bir çocuk yetiştirmek hedeflenir. Bu nedenle çocuğu mutlu edecek ve ona alınabilecek hediye çeşitleri oldukça zengindir. Bu hediye çeşitleri arasında en güzel ve ona verdiğiniz değerin sembolü olacak en değerli hediyelerden birisi de altındır takı modelleridir.  Çocuklarınızla uyumlu takı modelleri içerisinde birçok altın tasarım seçenek bulunmaktadır. Çocuk altın takılarında erkek çocukları için birçok alternatif bulunda da özellikle kız çocukları için daha çok çeşitlilik bulunmaktadır.

Kız çocukları için künye, kolye, bilezik ve küpe gibi çeşitli altın takı modelleri bulunmaktadır. Özellikle küpe, kız çocuklarına hediye olarak en çok tercih edilen altın takı modelidir.  Hem bebeklik döneminde takılabilmesi hem de bebek büyüdükçe hatıra olarak kalabilmesi sebebiyle en değerli hediyeler arasında yerini almaktadır. Işıltılı ve zarif küpeler, genellikle pembe, kırmızı, beyaz gibi birçok renk seçeneğinde sunulmaktadır.

Altın küpeler dışında ise hediye olarak tercih edilen bir diğer altın takı modeli ise altın yaka iğnesi modelleridir.   Altın yaka iğne modelleri, bebeklerin cinsiyetine göre, ucuna birçok seçenekte iğne ucu takılarak zengin bir görünüm elde edilebilir. İğne ucunda genelde nazar boncuğu, maşallah yazısı veya çocuğun adının baş harfinden oluşan uçlar tercih edilmektedir. Maşallah yazısı ve nazar boncuğu çocuğu nazardan ve negatif bütün enerjilerden koruduğu düşüncesiyle aileler tarafından çocukları için kullandıkları takılar arasında olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Her Yaştan Çocuk İçin Altın Takı Modelleri

Yetişkinlerde altın takı modeli olduğu kadar çocuklar içinde birçok altın takı modeli bulunmaktadır. Bu takı modelleri çocukların gündelik yaşamından, özel günlerine kadar birçok alanda çocukların kıyafetlerine şıklık ve ışıltı katmak için kullanılmaktadır.

Sanılanın aksine erkek çocukları için de altın takı modeli çeşitleri oldukça fazladır. Çocuk altın takılarında erkek çocukları için büyük ölçüde kolye, künye ve yaka iğnesi tercih edilir.  Bununla beraber yeni doğum ile bebeğe aile veya çevresi tarafından birçok hediye verilir. Bu hediyeler arasında en çok tercih edilenler altın takı modelleridir.  Özellikle altın yaka iğneleri bu dönemde bebekler için tercih edilen en popüler altın takı modelidir.  Çocuk altın takılarında birçok altın yaka iğnesi çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında en popülerleri, nal, uğur böceği, nazar boncuğu uçlarına sahip olan yaka iğne modelleridir. 

Kız çocuklarında altın künyenin alternatifi arayışında olan anne ve babalar için de altın bileklikler önemli bir seçenek olmaktadır. Zarif ve şık görüntüsü yanı sıra birçok işlemeli renkli bilezik modeli bulunduğundan, zevkli ve renkli birçok kombin yapmak isteyen anne ve babaların tercihi altın bilezik modelleri olmaktadır. Çocuk altın takılarında altın bileziklere diğer altın takı tasarımlarında olduğu gibi, nazar boncuğu, kelebek, uğur böceği, ay veya yıldız gibi motifler eklenebilir.  Bu motiflerle süslenen altın bilezikler kız çocukları için değerli ve kalıcı bir hediye olabilir. Kızlarını süslemeyi seven anneler bilezik modelinin üstünde yer alan motife göre aynı motife sahip seçecekleri küpeler ile uyumlu bir takı kombini oluşturabilirler.


Çocuklarınızla Uyumlu Bir Görünüm Yaratmanın Moda Hali

  Anneler, bebeklerini doğduğu andan itibaren süslemekten ve giydirmekten çok zevk alırlar ve onlarla çok sevgi dolu bir bağ kurarlar. Her anne çocuğuyla bu sahip olduğu bağı bir şeylere yansıtma ihtiyacı duyar. Anne bebek arasındaki sevgi bağı çocuk altın takılarında da kendisine yer bulabilir. Çocuk altın takıları bu anlamda anne çocuk ilişkisine olumlu katkı sağlayabilir.  Çocuk altın takılarında, örnek olarak bir kız çocuğuyla annesi, birlikte aynı tarzda ve motifte bir altın küpe takarak, sevgi bağlarını bir sembolle taçlandırabilirler.

  Bu durum, bir baba ile çocuğu arasında da gerçekleşebilir. Örnek olarak bir babanın oğlu veya kızı ile aynı tarzda ve motifte bir altın bileklik takması, birbirleri arasındaki sevgi bağını güçlendirebilir ve bu bileklik sevgi bağının kalıcı bir eseri olabilir. Bununla birlikte dışarıdan bakıldığında da anne veya baba ile çocuğu oldukça şık ve uyumlu görünür.

  Pırlantium ekibi olarak bu yazımızda çocuklarınızla uyumlu takı modelleri ve her yaştan çocuk altın takı modelleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Çocuklarınızla uyumlu bir görünüm yaratmanın moda hali için daha detaylı bilgi alabilmek ya da sitemizde bulunan çocuk altın takı modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

ilginizi çekebilir: Yeni Yılı Işıltılarla Karşılayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...