Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Altın Doğal Taşlı Altın Bilekliklerle Tarzınızı Yansıtın

Doğal Taşlı Altın Bilekliklerle Tarzınızı Yansıtın

  Taşlar, günümüzde pek çok faydalı yönleriyle bilinirler. Taşların hastalıklarda kullanılması ve bu pozitif etkilerinin farkedilmesi çok eski uygarlıklara dayanır. Özellikle insan tenine temas ettiğinde birçok pozitif faydayı beraberinde getirdiği düşünülür. Bu sebeple insanlar hem şıklık sağlamak hem de pozitif enerji ve iyileştirme gücünden dolayı bu taşları üstlerinde taşımak isterler. Sizde doğal taşlı altın bilekliklerle tarzınızı yansıtın!

  Doğal taşlı takılar, altının asil duruşu ve şıklığıyla birleşince erkeğin göz alıcı bir stil sahibi olmasını sağlar. Ayrıca bulunduğu ortamda taşıdığı doğal taşlı bileklikle, tarzını yansıtır.

Doğal taşlı altın bilekliklerle tarzınızı yansıtmak için birçok seçenek mevcuttur. Erkekler tarafından özellikle cesaret, nazardan korunma, pozitif enerji, bağışıklığı kuvvetlendirme gibi nedenlerden dolayı, bu doğal taşlı takılar tercih edilir.

Örnek olarak akuamarin, cesaret taşı olarak da bilinir ve taşıyan kişiye uğur, bereket, iyilik gibi güzellikler getirir. Bu doğal taş, altın bileklik üzerinde çok şık bir şekilde kombin edilebilir. Altının paslanmayan ve kararmayan dayanıklı yapısı, doğal taşların göz alıcı renkleriyle tasarlanarak erkeğin dış görünüşüne dinamik bir hava katarak, taşın pozitif etkisiyle kendisini de iyi hissetmesini sağlar. 

Doğal Taşlı Altın Bilekliklerle Tarzınızı Yansıtın


Erkeklerin Vazgeçilmezi Lapis ve Lav Taşlı Altın Bileklikl
ikler

  Eski uygarlıklardan beri birçok alanda kullanılan doğal taşlar,iyileştirme özelliği ve pozitif etkileriyle birlikte takı alanında da çok sık tercih edilen bir materyal haline gelmiştir. Etkileri bilinen çokça doğal taş mevcuttur. Erkekler bu taşları birçok farklı özelliklerine ve faydalarına göre takılarında tercih ederler.
Bu doğal taşlar arasında Lapis taşı; Mavi taş ve gece taşı olarak bilinmektedir. Çok özel bir maden olup bünyesinde birçok minerali barındırmaktadır. Özellikle Tutankhamon’un mezarında kullanılan en değerli taşlardan olduğu bilinmektedir. Lapis, bir kaya taşı olmakla birlikte mavi, beyaz tonlarına sahiptir. Taşıyan kişiye, dinginlik, başarı, sağlık, zihin dinginliği, meditasyon gibi faydalar sağlar.

Eski çağlarda özellikle mücevherlerde kullanılan bu doğal taş, altın bilekliğe dikkat çekici ve göz kamaştırıcı bir görünüm sağlar. Erkekler Lapis taşlı altın bileklikleri, özellikle şans ve kariyer hedefi için iş hayatlarında kıyafet kombinlerinde tercih edebilirler.

Lav taşı ise; özellikle volkanik olayların görüldüğü coğrafyalarda elde edilen bu doğal taş, lavların soğuması ve katılaşmasıyla son halini alır. İçerisinde çokça mineral bulundurmaktadır. Taşıyan kişiye, enerji, hücre yenilenmesi, kalp sağlığı gibi konularda pozitif etki sunarak stresten uzak bir yaşam sağlar. Lav taşlı bileklikler, özellikle spora önem veren ve günlük koşuşturmanın içinde enerjiye çokça ihtiyaç duyan erkeklerin altın bilekliklerinde vazgeçemeyeceği bir doğal taş olmaktadır. Çok modern ve şık görünümüyle Lav taşlı altın bileklikler, Erkeklerin hem çok asil bir görünüme hem de stiliyle girdiği ortamlarda fark edilmesini sağlar.

Doğal Taşlı Altın Bilekliklerle Tarzınızı Yansıtın

Erkekler İçin Kök Yakut Taşlı Yüzükler

  Elde edildiği ilk biçiminde oldukça gösterişsiz olan yakut taşları, kesildiği zaman ışıltılı bir taş halini alırlar. Kesiminden sonra tamamen opak rengini alanlara kök yakut denir. En çok tercih edilen taşlar arasındadır. Volkanik ve mermer kayalı bölgelerden elde edilir. Oldukça sert olan bu taşın erime noktası 2050 C°’dır. Yakut taşı kan taşı olarak da bilinir ve kan hastalıklarına karşı oldukça iyileştirici bir etkisi vardır. Kanın yenilenmesinde de etkin bir rol oynar.

Kök yakut taşı, erkekler için şık görünümü ve iyileştirici etkilerinden dolayı sıkça tercih ettikleri doğal taşlardandır. Özellikle cesaret ve özgüven problemleri yaşayan erkekler, bu doğal taşın pozitif etkileriyle daha çok güven ve enerji kazanabilirler. Ayrıca liderlik vasfını da aşılayan bir etkisi olduğu da söylenir.

Opakrenkli görünümüyle kök yakut taşlarınınen çok yakıştığı takı türü yüzük modelleridir. Kök yakut taşlı yüzükler, özellikle günlük hayatta ve özel davetlerde stil sahibi erkekler tarafından tercih edilerek, göz alıcı ve şık bir görünüm elde edilebilir. Göz kamaştırıcı tasarımlarıyla her erkeğin ilgisini çekebilecek bu kök yakut taşlı yüzükler, günlük hayatında yüzük kullanmayı pek tercih etmeyen erkekler için bile vazgeçilmez olacaktır.


Pırlantium ekibi olarak bu yazımızda doğal taşlı altın bileklikler, erkeklerin vazgeçilmezi lapis ve laf taşlı altın bileklikler ile kök yakut taşlı yüzükler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek ya da sitemizde bulunan altın erkek takı modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Favorinizi Seçin: Altın mı Pırlanta Mı?

Doğal Taşlı Altın Bilekliklerle Tarzınızı Yansıtın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...