Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Altın En Çok Tercih Edilen Altın Takı Tasarımları

En Çok Tercih Edilen Altın Takı TasarımlarıYüzyıllardır insanların kişiliklerini, yaşam tarzlarını yansıtmak için kullandıkları takılar özellikle kadınlar tarafından kıyafet kombinlerine hareketlilik ve ışıltı katmak için kullanılıyor. Her sene değişen moda akımları ya da her sezon değişen trendlere rağmen bazı takılar modası geçmeyen zamansız takılar olarak en çok tercih edilen takılar arasında yer alıyor. En çok tercih edilen altın takı tasarımları ise altın zincir kolyeler, pırlanta yüzükler, altın küpeler ve altın bilezik modelleridir.

  Kadınların kıyafet kombinlerini süslemek için kullandıkları aksesuar arayışında, modası geçmeyen takı tasarımları cankurtaran olacaktır. Özellikle en çok tercih edilen altın takı tasarımları başında gelen altın küpeler, farklı şekillerde ve boyutlarda bulunabilmesi, sadece veya üzerinde yer alan taşlarla ihtişamlı halleri ile her kıyafet kombininde kullanılabilir olmaları küpeleri kadınlar için vazgeçilmez takı tasarımlarından biri haline getirmiştir.Altın Kolyelerin Muhteşem Görüntüsü

  Geçmişten günümüze milyonlarca farklı tarz ve modelde üretilmiş ve değerini yıllar boyu kaybetmemiş olan altın, ışıltısı ve zengin görüntüsüyle birçok takı modelinde en çok kullanılan takı malzemesidir. Özellikle tarihsel açıdan çok uzun yıllarca aksesuar olarak kullanılmış olan altın kolyeler, son zamanlarda vintage çizgi benimseyen kadınlar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Günlük hayatta, alternatif ve spor kombinlerde rahat, modern ve zarif bir görünüm yakalamak isteyen kadınlar, kendi tarzlarında tasarımlarla bu takıyı trend haline getirmişlerdir.

 Altın kolye modelleri, kıyafet kombinlerinde birçok farklı tarzda ve stilde kullanılabilir. Altın kolyelerin değerini belirleyen bazı kriterler mevcuttur.  Bu kriterlerin başında altının saflık derecesini belirleyen altın ayarları gelmektedir.  14 ,18, 22 ve 24 ayarda tasarlanabilen altın kolyeler, 45 cm’den başlayıp 2 metreye kadar tasarlanan uzunlukları ile farklı takı kombinleri oluşturmaya da olanak sağlamaktadır.  Özellikle stil sahibi kadınların vazgeçilmezleri olan altın zincir kolyeler, en sade giysilere bile canlılık katarak, ışıltısını her ortama yansıtır.


Pırlanta ve Altın Bir Arada: Pırlanta Taşlı Altın Küpeler


İlkçağlardan beri insanların en çok tercih ettiği takıların başında gelen küpelerde artık cezbedici ışıltısı ile pırlanta, paslanmayan ve kararmayan yapısı altın ile bir araya gelerek birçok farklı takı tasarımında sıkça beraber kullanılıyor. Altının geleneksel dokusundan, pırlantanın göz alıcı ışıltısından vazgeçemeyenlerin tercihi olan pırlanta taşlı küpeler, her yaşa uygunlukları, günlük hayatta, iş hayatında ya da resmi kıyafet kombinlerine her zaman gösterdiği uyum ile can kurtarıcınız olacaktır. Sahip olduğunuz tek taşlı sade bir küpe ile ya da pırlantalarla kaplı bir halka küpe en basit kombinlerinize bile zarafet ve ışıltı katabilirsiniz. Ayrıca özel davetlerde özenle seçtiğinize abiyenize uygun pırlantalar ile donatılmış bir altın küpe modeli ile abiye kıyafetinizi daha da görkemli, ihtişamlı bir kıyafete dönüştürebilirsiniz.


Altın Küpeleri En İyi Kombinlemenin 3 YoluFarklı altın renkleri ya da farklı değerli taşların kullanılması ile birçok farklı şekilde tasarlanabilen küpeler kadınlar tarafından tercih edilen takıların başında geliyor. Günlük hayatta, iş hayatında ya da resmi davetlerde seçeceğiniz doğru küpe tasarımı ile kıyafetinizi bambaşka bir görünüme kavuşturabiliriz.

  Günlük hayat için seçtiğiniz sade ve gösterişsiz kıyafetinizi kullanacağınız tektaş pırlantaları küpeler ya da farklı boyutları ve tasarımları bulunan halka küpeler ile günün sıradanlığından kurtarabilirsiniz. Spora giderken, yürüyüşe çıkarken bile kullanabileceğiniz sarının en güzel parlak haline sahip altın küpeler ile ya da değerli taşların göz alıcı ışıltısı ile stil sahibi bir görüntü yakalayabilirsiniz.

  İş hayatında tercih ettiğiniz genelde klasik kesim kıyafetleriniz için ise seçeceğiniz geometrik kesimli altın küpeler ya da pırlantalar ile süslenmiş çeşitli tasarımlarda ki minimal küpeler zarif ve güçlü bir görüntü yaratmanın yanı sıra klasik stildeki kıyafetinize modern dokunuşlar katmanıza olanak sağlayacaktır. İş hayatında spor şık tercih etseniz bile kıyafet kombininize, yüz hatlarınıza ve saç modelinize uygun kullanacağınız altın küpeler sizin için cankurtaran olacaktır. 2021 Altın Takı Trendleri


2020 yılında herkesin eve kapanıp eskileri anmasıyla bir anda başlayan eskiye dönüş modası etkisini 2021 yılında da göstermeye devam edecek. 2021 yılı altın takı trendlerinden bazılarına göz atacak olursak;
Altın zincir kolyelerin popülaritesini korumaya devam edecek. Özellikle çoklu altın kolyeler göz dolduracakları ve altının göz alıcı parlak rengi ile 2021 yılında da kombinlerde aksesuar olarak görülmeye devam edecek.
– Retro etkilerin görülmeye devam edeceği 2021 ‘de geçmiş birçok dönemde de moda olan püsküllü küpeler tekrar trend olacak. Özellikle pırlanta taşlı, altın zincir püsküllü küpe modelleri ile sıkça karşılaşacağız.
– Farklı renklerdeki değerli taşlar ile tasarlanan yüzükler renklerinin ışıltısı ve göz alıcı muhteşem renkleri ile bu sene trendler içinde yerini alacaklar. Gerek günlük kullanımda gerekse özel davetlerde farklı tasarıma sahip renkli taşlı yüzükleri de 2021 yılında birçok yerde göreceğiz.
– 2021 ‘in bir diğer trend takısı ise kalın bantlı yüzük tasarımları olacak. Özellikle yine renkli ve değerli taşların süslemelerinin tercih edileceği kalın bantlı yüzükler şimdiden birçok ünlü markanın kıyafet kombinlerinde aksesuar olarak kullanılmaya başladı.

Hangi Klasik Sizi Yansıtıyor? Tektaş Pırlanta Mı Yoksa Altın Burma Bilezik mi?

Bir aksesuar olarak takılar yüzyıllardır insanlar tarafından yaşam tarzlarını, hayata bakış açılarını, stillerini yansıtmak için kullanılıyor. Tarih boyunca insanlar tarafından kullanılan takılar özellikle kadınlar tarafından kıyafet kombinlerine ışıltı ve hareketlilik katmak, zerafetlerini ön plana çıkarmak ya da trendlere uygun stiller oluşturmak için en çok kullanılan aksesuarların başında geliyor. Her sene ya da her sezon moda akımları ya da trendler değişse de klasikleşmiş birçok takı popülaritesini korumaya devam ediyor. Bu takıların başında kadınların en çok tercih ettiği altın bilezikler ve pırlanta tektaş modelleri yer alıyor.


2021 Tektaş Pırlanta Modelleri

Birçok kadının evlenme teklifi alırken kendisine sunulacak tektaş pırlantanın hayalini kurmaktadır. Hayatları boyunca taşıyacakları bu yüzük için artık farklı kesimlerle, farklı renkli pırlantalar ile birçok tasarım bulunuyor. 2021 tektaş modellerini ise şöyle sıralayabiliriz;

– Baget Yüzükler
  Yıllardır trendlerde yükseliş yakalayan baget yüzükler bu sene tektaş pırlanta yüzüklerde moda olarak karşımıza sıkça çıkacak. Baget kesim tekniği ile kesilen pırlantalardan oluşan baget tektaş yüzükler diğer kesimlerden daha farklı tarzı ile bilinen klasik tektaş modeli yerine modern bir zarafet yaratmak isteyen kadınların öncelikli tercihleri arasında yerini almayı başardı. Kesimi sayesinde pırlantanın ışıltısını daha etkili ve parlak yansıtan baget tektaş yüzükler bu senenin en çok favorileri arasında gösteriliyor.
– Renkli Taşlı Yüzükler
  Tektaş pırlanta yüzüklerinde farklılık arayanların tercihi bu sene renkli taşlar ile süslenmiş tektaş pırlanta yüzük modelleri olacak. Büyük tektaş bir pırlanta yerine zümrüt, yakut ya da safir gibi değerli taşların pırlantalarla süslenmesiyle tasarlanmış renkli taşlı yüzükler klasikleşmiş pırlanta tektaş modelleri yerine renkli ve farklı tarzda tektaş modeli arayanlar için muhteşem bir alternatif olacak.

– Gövde Detaylı Yüzükler
  Klasik tektaş pırlanta modelinin aksine gövdesine semboller, işlemeler ya da taşlar eklenebilen tektaş modelleri bu senenin trendleri arasında yer alacak. Gövdesinde bulunan semboller ile kişiselleştirerek tektaş yüzüğe daha da anlam katabileceğiniz gövde detaylı yüzükler, gövdelerinde bulunan işlemeler ya da değerli taşlar ile daha ihtişamlı, gösterişli ve ışıltılı bir tektaş görünümü yaratacaktır. 


Altın Burma Bilezikte Modern Dokunuşlar

 Bileğe takılan halkaya verilen isim olan bileziklerin tarihi M.Ö. 70.000’e kadar dayanıyor. Bütün çağlarda karşımıza çeşitli malzemelerle ve farklı değerli taşlarla tasarlanmış birçok bilezik çeşidi çıkmaktadır. Günümüzde hala en çok tercih edilen altın takı tasarımları arasında yer alan bilezikler modası geçmeyen takılar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Birçok şekilde tasarımları bulunan altın bilezikleri bazı modelleri yüzyıllardır değişmeyen tasarımları ile günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Hitit Kültürü‘nden günümüze kadar gelmeyi başarmış özellikle Anadolu‘da oldukça önemli yere sahip burma bilezikler bu modellerin başında gelmektedir.


14 Ayar ve 22 Ayar Kolyelerin Farkı

Günlük hayatta, iş hayatında ya da özel davetlerde oluşturacağınız her kıyafet kombinine uyum sağlayabilecek tasarımları bulunan altın kolyeler birçok kadın tarafından en çok tercih edilen takı tasarımlarının başında gelmektedir. Birçok farklı tasarıma sahip olan altın zincirler 14, 18, 22 veya 24 gibi farklı ayarlarda üretildiği gibi 45 cm’den 2 metreye kadar uzunluklarda tasarlanmış halleri de bulunabilmektedir.

  Seçilen kolye uçları ile kişiselleştirilebilen altın kolyeler hediye olarak da en çok tercih edilen takı tasarımlarından biridir. Hediye edilen kişinin ya da günün anlamına göre tercih edeceğiniz kolye ucu hediyenize daha da anlam katarak karşınızdakini daha da mutlu etmeni sağlayacaktır.


14 Ayar Kolyelerin Zarif Tasarımları

Ülkemizde kolye tasarımlarında en çok seçilen altın ayarı olan 14 ayar altın kolyelerde birbirinden farklı birçok tasarıma sahip kolye modelleri bulunmaktadır. Günlük ya da resmi her türlü kıyafet kombinine uyum sağlayabilen 14 ayar altın kolyeler kadınların kombinlerinde en çok tercih ettikleri takı tasarımları arasında yer alıyor.

  Farklı değerli taşlarla süslenen 14 ayar altın kolyelerin, altının bilinen sarı parlak renginin yanında pembe (rose) veya beyaz altın renkleri de bulunuyor. Farklı renk alternatiflerine sahip olması, değerli taşlar veya özel tasarımlı kolye uçları ile farklı tarzlarda kullanılabilir olması 14 ayar altın kolyelerin oluşturduğunuz her stildeki kıyafet kombininde rahatça kullanılmasına olanak sağlıyor.


22 Ayar Kolyelerde Göz Alıcı Modeller

Altının saf hali olan 24 ayar altından sonra içerisinde en çok altın oranı bulanan 22 ayar altın birçok altın kolye modelinde de sıkça kullanılıyor. Diğer altın ayarlarına göre daha değerli olan 22 ayar altın kolyeler aksesuar olarak kullanımlarının yanında yatırım amaçlı da tercih ediliyor.22 ayar altın kolyeler, altını yatırım aracı olarak kullanan bir çok kadına hem yatırım yapma hem de yatırımlarını günlük hayatta takı olarak kullanma imkanı sağlıyor.
Ayrıca altının parlak sarı rengini tam anlamıyla yansıtan 22 ayar kolyeler diğer altın ayarlarına sahip kolyelere göre daha değerli olduğu için bir çok kişi tarafından hediye olarak da sıkça tercih ediliyor. Sevdiklerine hem göz alıcı hem de değerli bir hediye vermek isteyenler seçecekleri çeşitli tasarımlardaki kolye uçları ile hediyelerini daha da kişiselleştirerek 22 ayar altın kolyelerle istedikleri muhteşem hediyeyi sunma imkanı bulabiliyor.

Pırlantium ekibi olarak bu yazımızda en çok tercih edilen altın takı tasarımları ve modelleri, farklı tasarımlar ve modeller arasındaki farklar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek ya da farklı takı modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Modası Geçmeyen Takılar6 YORUMLAR

  1. Baget yüzükleri begenmeme rağmen çok yaygınlaştığı için farklı bir model arayışındayım sanırım,gövde detaylı yüzükler bu arayışıma çare olacak ,teşekkürler pirlantium👏🏻

  2. Ayarlar arasında hangisini tercih etmem gerektiğini bilemiyordum. Yazınız yardımcı oldu teşekkür ederim ayrıca güzel modellerinizde seçeneklerim arasında yerini aldı 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...