Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Pırlanta Nazar Boncuğunu Modern Dokunuşlar ile Keşfedin

Nazar Boncuğunu Modern Dokunuşlar ile Keşfedin

Nazar boncuğu, medeniyetin ilk yıllarından günümüze kadar birçok inanışta insanları kötülükten ve negatif düşüncelerden koruyan ve genel olarak göz şeklinde olan mavi renkte boncuğa verilen isimdir.  Bu boncukların mavi kısmının diğer kısımlarına göre daha büyük olmasının sebebi mavi rengin kötü enerjiyi emip içine hapsettiği düşüncesidir.

  Türk kültür ve inancında da nazar boncuğunun yeri oldukça büyüktür. Eski Türk toplumlarında da Gök tanrısı Tengri’nin rengine yakınlığından dolayı mavi rengi benimsemiş ve sevmişledir. Bu toplumlarda nazar boncuğuna monşak, monçak, munçukgibi isimler vermişlerdir. İnsanlar, kötü gözlerden ve kötülüklerden korunmak amacıyla bu boncukları kendi üstlerine, evlerine ya da arabalarına takarak birçok farklı şekilde kullanmışlarıdır.

   Nazar boncuğu, dini inançların ve kültürlerin ötesinde bir moda ikonu olma yolunda emin adımlarla ilerleyişini sürdürürken, yenilikçi birçok moda akımında da farklı tasarımlarla kendine yer bulmuştur. Takıların büyük bir çoğunluğunda, ufak boyutlarda da olsa nazar boncuğu detayı göze çarpar. Özellikle altın takıların sarı parlak renginde nazar boncukları mavi rengini daha da ortaya çıkarır. Bu nedenle tercih edilen birçok nazar boncuğu takı modellerini, altın malzemeden üretilen takı tasarımları oluşturmaktadır.   

  Nazar boncuklu altın takı modelleri, hem nazardan korunmak isteyen ve hem de altının ışıltısından da ödün vermek istemeyen kadınlar tarafından nazar boncuğu taşımanın en pratik ve ışıltılı yoludur. Nazar boncuğu takılarında modern bir dokunuş yakalamak isteyen zarafet ve stil sahibi birçok kişi, altın kolye, bileklik ve küpe gibi takılarda nazar boncuğuna yer vererek kıyafet kombinlerini bu göz alıcı ve pozitif enerji taşıyan tasarımlarla birlikte süslerler. O halde bu yazımız ile sizde nazar boncuğunu modern dokunuşlar ile keşfedin ve istediğiniz şıklığı yakalayın!Altın Üzeri Nazar Boncuğu Tasarımları Neden Çok Tercih Ediliyor?

Eski medeniyetlerden beri birçok din ve kültürde önemini korumuş ve nesillerden nesillere aktarılmış olan nazar boncuğu, son yıllarda moda sektörüne de girmesiyle beraber çok popüler bir simge haline gelmiştir. Daha çok giyim sektöründe kendine büyük bir yer edinmiş olan nazar boncuğu takıları, pırlanta, altın, gümüş gibi birçok materyalle tasarlanıp ışıltısını tüm kombinlerle yansıtmaktadır.

  Bu tasarımlardan özellikle altın ile olan çeşitleri daha çok ilgi görmektedir. Çünkü altının rengi ve ışıltısıyla en çok uyum sağlayan renkler nazar boncuğu üzerinde bulunmaktadır. Bu iki geleneksel simgenin harmanlanması ile elde edilen bu ışıltılı tasarım, her yaştan kadının ilgisini çekmektedir.

  Şıklığıyla hep ön planda olan nazar boncuğu takıları, günlük yaşamda ya da özel davetlerde de vazgeçilmez bir tasarım halini almıştır. Son zamanlarda trend belirleyen bir ikon haline dönüşmüş olan Kim Kardashian’ın da takılarında nazar boncuğu detayını çok sık kullandığı görülmektedir.

Gelenekselci tarza yenilikçi bir hava katmak isteyen, nazar boncuğu detayını yanından ayırmak istemeyen ve bu simgeye tutkuyla bağlı olan kadınlar için, altın üzerindeki nazar boncuğu tasarımları çok zarif bir kurtarıcı niteliğindedir. Sportif, klasik ve alternatif giyim kombinlerinde diğer takılarla bile rahatlıkla kombin yapılabilecek olan bu tasarımlar, en sade giysilerle bile ışıltısını her ortamda gösterir.

  Altın üzeri nazar boncuğu takıları, sizi her zamankinden şık ve rahat hissettirecektir. Girdiğiniz her ortama ışıltınızı saçıp her zaman ön planda olmanızı sağlayacaktır.

Harika Hediye Seçenekleri: Nazar Boncuğu Bileklikleri

  Geçmişten günümüze bir gelenek haline gelmiş olan nazar boncukları, özellikle son yıllarda takı alanında trend haline dönüşmüştür. Işıltılı görüntüsü ve altınla olan zarif uyumu ile özellikle çocuk ve kadınlarda hayranlık uyandıran nazar boncuğu takıları günlük hayatın her anında kullanılmaktadır.

  Altın nazar boncuğu takıları, hediye etmek için de çok rağbet gösterilen tasarımlardır. Yeni doğumda bebeğe, nazar değmemesi ve kötü gözlerden korunmak için çok şık bir altın nazar boncuğu bilekliği hediye edilebilir. Ya da özel günlerde ve yıldönümlerinde bu ışıltılı ve göz alıcı tasarımlar hediye olarak çok şık bir alternatif olarak düşünülebilir.

  Nazar boncuğu takılarında ilgi çekici ve modern çizgileri yakalamak isteyen stil sahibi insanlar, bileği saran ve oldukça estetik bir görüntü sunan 2 zincirli ya da damla görünümlü altın bileklikleri tercih edebilirler.


Pırlantium ekibi olarak bu yazımızda altın üzeri nazar boncuğu tasarımları ve nazar boncuğu bileklikleri hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek ya da sitemizde bulunan altın üzeri nazar boncuğu tasarımına sahip takı modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En Çok Tercih Edilen Altın Takı Tasarımları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...