Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Pırlanta Zincir Kolyeler Yeniden Trend Mi Oluyor?

Zincir Kolyeler Yeniden Trend Mi Oluyor?

  Günlük hayatta, özel etkinlik ya da davetlerde her tarza uygun olan zincir kolyeler, günlük hayatın vazgeçilmezleri olan gömlek, bluz ve açık yakalı tişörtlerle oldukça şık bir görüntü sergilemektedir. Birçok farklı tasarıma sahip zincir altın kolyeler 8,14,18 ve 22 gibi farklı ayarlarda ve 45cm’den 2 metreye kadar olan uzunluklarda üretilmektedir

  Kadınlar tarafından ilkbahar ve yaz aylarında daha çok tercih edilen basic tişörtler, çift veya üç katlı zincir kolyelerle çok şık kombin oluşturmaktadır. Günlük yaşantı, gezme ve sinema gibi etkinliklerde bu kombini bir pantolon ile tamamlayarak çok zarif ve rahat bir görünüş elde edilebilir. Sadece tişörtlerle değil de özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde havalar da biraz soğumaya başladığında, kapüşonlu tercihiyle birlikte, kombine uyumlu zincir altın kolye ile çok şık bir tarz elde edilebilir.

  Günlük hayatta en çok tercih edilen giysilerinden olan gömlekler, zincir altın kolye tasarımlarıyla çok şık bir uyum sağlamaktadır. Özellikle uzun zincir kolyeler, madalyonlar ve harfli tasarımlarla birlikte çok ilgi çekici ve zarif kombinler elde edilebilir. Zincir altın kolye modellerinde çok fazla seçenek sunulduğundan dolayı her ortama göre ve her tarzda bir tasarım elde edilebilir.

  Zincir altın kolyeler, ışıltısı ve asi duruşuyla iş hayatında da rahatlıkla kullanılabilir ve klasik kıyafet kombinlerine hareketlilik katabilir. Özellikle iş toplantılarında ve ofiste, düz renk gömlekler üzerine kombinleyerek, çok modern ve dikkat çekici bir stil elde edilebilir. Zincir altın kolyeyi, özellikle gömleğin yakalarından geçirecek şekilde takarak, hem şık bir görünüm elde edilebilir hem de iş ortamlarındaki mevcut ciddiyete uygun bir kombin yakalanmış olur.

Toplu Takı Takmayı Sevenlerin Vazgeçilmezi: Zincir Kolyeler

 Zincir kolyeler, yüzyıllardır üretilen ve modası geçmeyen tasarımlardır. Gelenekselleştirilmiş bu aksesuarlarda vintage tarzı yakalamak isteyen stil sahibi kadınların, özellikle son dönemde trend haline getirdiği zincir altın kolyeler, birçok farklı tarzda ve birçok farklı ortamda kombinlenerek ışıltılı bir canlılık sunar.

  Zincir altın kolyelerde birçok çeşit vardır. Bunlardan bahsedecek olursak, en eski kullanıma sahip olan altın örgü zincir modelleri, her kadının takı setinde bulunması gereken şıklık abidesi olan burgu zincir altın modelleri, zenginlik ve zarafeti bir arada sunan pullu zincir altın modelleri ve en son da özellikle genç kadınların kombinlerinde sık yer verdiği halat zincir altın modelleri en çok tercih edilen modeller arasındadır.

  Her tarzın ve ortamın vazgeçilmez aksesuarları zincir altın kolyeler, iki veya daha fazla sayıda da aynı kombinde tercih edilebilir. Bu kombinlerde dikkat edilecek en önemli husus, zincir altın kolyelerin uçlarındaki simgelerin birbirine uyumlu ve birbirinden farklı olmasıdır.

Sade kombinlerde ise sadece uçsuz zincir altın kolyeler tercih edilerek bir bütünlük ve uyum sağlanır. Şık bir gömlek üzerine, ince zincirden başlayarak ve bunu bir harf ya da motifle süsleyerek yaratıcı ve göz alıcı bir model oluşturulabilir.

  Zincir altın kolyelerin toplu bir biçimde tercih edilmesinin temelinde, altın bileziklerin birlikte kombinlenmesi yatar. Aksesuar kombinlerinde birden çok altın bilezik takılması ile birlikte bu uyumun da göze hoş görünmesiyle, toplu zincir altın kolye tercihi de trend haline gelmiş oldu.Altın Zincir Kolyelerle Asi Bir Görünüm Yakalayın!

  Her ortamın ve her kombinin kurtarıcısı olabilecek aksesuar olan altın zincir kolyeler, kombinlere zarif ve ışıltılı bir hava katarak şıklığın göstergesi olmaktadır. Bu nedenle her tarza ve yaşa göre altın zincir kolye çeşiti bulunmaktadır.

  Giysi kombini sade ve düz bir elbiseden yapılacaksa,altının beyaz, sarı ve rose renkleriyle harmanlanmış tasarımları tercih edebilir. Eğer daha çok renkli bir elbise kombini düşünülürse, burada zincir altın kolye seçimi sade olmalıdır. Ayrıca eğer bu kombinlerde çoklu zincir kullanılacaksa, küpe takılmamalıdır.

  Her tarzda ve modelde zincir altın kolye modeli bulunduğundan, kadınlar kendilerine özgün tasarım oluşturarak karakterlerini ve zarif yönlerini ortaya çıkarabilirler. Özellikle uçlu zincir altın kolye modellerinde, göz, hamse, yonca, tuğra gibi simgeler tercih ederek, göz alıcı bir şıklık elde edilebilir.

Pırlantium ekibi olarak bu yazımızda altın zincir kolyeler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek ya da altın zincir kolye modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Işıltının Cazibesini Keşfedin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...