Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Altın Pembe Altın İle Yakalanan Modern Dokunuşlar

Pembe Altın İle Yakalanan Modern Dokunuşlar


  Parlak sarı rengiyle, havadan sudan ya da birçok etkenden etkilenmeyen yapısıyla altın ilkçağlardan beri insanlar tarafından kullanılmaktadır. Özellikle yumuşak yapısı ile kolay işlenebilir olması altını takı olarak birçok tasarlanmış  şekilde karşımıza çıkarmaktadır. Paslanmaz ve kararmaz yapıya sahip olan altın değerinden hiçbir şey  kaybetmeden günümüzde bile takılarda en sık kullanılan ve en çok tercih edilen metallerin başında gelmektedir.

  Özellikle antik çağlarda ve ortaçağda altına yüklenen güç, ihtişam, zenginlik gibi anlamlar çoğaldıkça altının tahtlarda, eşyalarda, kıyafetlerde, kullanılan bir çok takıda kullanımı giderek artmıştır.

  Kullanımı alanı gittikçe yayılırken altının şekil vermeye müsait yumuşak yapısını oluşan deformelere karşı  daha dirençli hale getirmek için, başka metaller ile karışımlar uygulanmıştır. Bu karışımlar ile altının dayanıklılığı arttığı gibi beyaz altın, pembe (rose) altın dediğimiz altın renkleri de ortaya çıkmıştır.

  Saf altına eklenen nikel karışımı ile ya da saf altının oldukça kuvvetli bir metal olan rodyum ile kaplanmasıyla beyaz altın olarak bildiğimiz altın rengi elde edilmiştir. Yine aynı şekilde saf altına eklenen gümüş ve bakır ile pembe ya da rose altın olarak bildiğimiz altın rengi edilmiştir.

Pembe (rose) altın rengi ile son zamanlarda oldukça sık karşılaşıyor olabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda rose altınlar oldukça trend ve bir çok takı tasarımında diğer altın renklerine göre daha sık tercih ediliyor.Hediyede yeni tercih seçenekleri: Rose Altın Kolyeler   Her ne kadar sarı altın her çağda ve zamanda değerini ve şıklığını korusa da değişen moda ve trendler ile tercih edilen altın renkleri de değişkenlik gösterebiliyor. Sarı altının gelenekselliğinden sıkılan, daha modern görüntü yakalamak isteyen kadınlar özellikle pembe altını tercih ediyorlar. Sarı altının parlaklığı, beyaz altının ışıltısı dışında kadınlar artık tercih ettikleri pembe altın ile kombinlerine renk katıyorlar.

  Sevdiklerine, doğum günlerinde, özel günlerinde ya da yıldönümlerinde hediye vermek isteyen ama klişelerden kaçmaya çalışan birçok kişide artık pembe altını tercih ediyor. Hem değerini hiçbir zaman kaybetmeyen altını, hemde altının alışılagelmişin dışında bir rengini tercih ederek hediye olarak alternatif üretmiş oluyorlar.

  Pembe altın da hediye olarak tercih edilen takıların başında ise kolyeler geliyor. Zarif duruşu, farklı tasarımlara sahip zincirleri ile birçok alternatifi bulunan rose altın kolyeler, hediye alırken birçok seçeneğe sahip olmamıza olanak sağlar. Hediye alacağınız kişinin zevkini de göz önüne alarak seçeceğiniz zincir ve kolye ucu ile sevdiğinize gününü daha da özel kılacak muhteşem hediyeyi verebilirsiniz. Özellikle hediye edilecek rose altın kolyenin ucuna farklı şekillerde tasarlanmış eklenen kolye uçları ile hediyenizi daha da kişiselleştirerek, asla eskimeyecek ve anlamını asla yitirmeyecek özel bir hediyeye dönüştürebilirsiniz. Sarı Dışındaki Altın Renkleri Neden Daha Çok Tercih Ediliyor?Sarı altının parlak sarı göz alıcığı hiçbir zaman değerini ve takılar arasındaki önceliğini kaybetmese de artık birçok kişi kombinleri ile uyumlu farklı renkteki takıları tercih ediyor. Pembe altın ya beyaz altın, sarı altından sıkılmış ama altından vazgeçmek istemeyenler için birçok takı tasarımı ile alternatifler oluşmasını sağlıyor. Aynı şekilde alerjik bünyeye sahip ve altın dışında başka takı malzemesi kullanamayan kadınları da sadece sarı altın kullanabilme derdinden kurtarıyor.

  Özellikle klasikleşmiş sarı altın görünüşünün aksine modaya uygun olarak stil sahibi olmak isteyen birçok kadın pembe altının sıcak rengini ve beyaz altının şık sadeliğini tercih ediyor. Oluşturulan kıyafet kombinin rengine göre uyum sağlayabilmek için de altının farklı tonlardaki renkleri sıkça tercih ediliyor.
  Her yılın modası ya da trendleri değiştikçe takılarda seçilen altın rengi de değişiklik gösterebiliyor. Özellikle son yıllarda moda olan pembe altın, birçok takı tasarımında artık karşımıza sıkça çıkıyor. Modacılar altının en bilindik gelenekselleşen rengi sarı yerine pembe altın ile tasarlanmış takıları tercih ederek daha modern ve çizgi sahibi kombinler oluşturmayı tercih ediyorlar. 

Pırlantium ekibi olarak bu yazımızda pembe altın ile yakalanan modern dokunuşlar ve rose kolyeler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek ya da sitemizde bulunan pembe (rose) altın kolye modelleri için sayfamıza göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: En Çok Tercih Edilen Altın Takı Tasarımları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...