Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa Altın En Dikkat Çekici Düğün Takıları

En Dikkat Çekici Düğün Takıları

Birçok kültürde gelenek haline gelen, evlenen çiftlere düğün gününde takı takma adeti bizim ülkemizde de yıllardır süren bir gelenektir.

Bu geleneğin sebebi ise henüz daha yolun başında olan, yeni bir hayat, yeni bir yuva kuran çifte, kurdukları hayatta destek olmaktır. Söz, nişan, kına, düğün gibi organizasyonlar evlenirken epey masraf gerektirdiği için, yakın çevreleri yeni çiftlere düğünde takacakları takılar ile destek olmak isterler.

Takılan hediyenin dikkat çekici ve özel olması ise kişiye kendini özel hissettirir. Pırlantium olarak bizler sevdiklerinizi nasıl mutlu edeceğinizi biliyoruz.

Düğünde Ne Takılır?

Her düğünde kendi geleneksel kültürüne göre takı merasimleri gerçekleşir. Bazı kültürlerde gelin ve damat davetlilerin masasına giderek tebrikleri alırken, davetliler takı takma işlemini gerçekleştirir. Bazı kültürlerde ise gelin ve damat ayakta bekler, davetliler ise çifti tebrik ederek takı takmak için yanlarına gelir. Ayrıca bu takı merasimi türünde davetliler ile fotoğraflarda çektirilir.

Son zamanlarda en sık kullanılan takı merasimi ise takı kutusu kullanmaktır. Takı kutusu ile ilgilenmesi için bir kişi seçilir, takı takan davetliler istedikleri zaman bu kutuya takılarını bırakır.

Düğünlerde, düğün sahibi kişilerin yakın ailesi altın takarken düğüne gelen bazı misafirler ise altın yerine para takabilmektedir. Altın takan davetliler, genelde evlenen çifte yakınlık derecelerine göre yarım gram altın, gram altın, çeyrek altın, yarım altın, tam altın ya da cumhuriyet altını takabilmektedir. Bunun yanı sıra reşat altın ya da bilezik alternatifleri de takılabilmektedir.

Gelin ve damadın aileleri ise eğer isterlerse; altın kemer, burma bilezik ya da hasır bilezik gibi daha parlak ve gösterişli takıları tercih edebilmektedir.

En Güzel Düğün Hediyesi Seçenekleri Nelerdir?

Yeni evlenen, henüz yeni yeni bir ev kuran çiftlere yararı dokunacak hediyeler seçmek, düğün hediyesi alırken oldukça önemli bir kriterdir.

Yeni evli çiftlere, düğünde takılan takılar dışında, kutlama amacı ile düğün hediyesi almak anlamlı bir jesttir. Yeni evlenen çifte en güzel ve en anlamlı hediyeler için örnek olarak;

  • Mutfak aletleri
  • Ev dekoru için biblo, çerçeve ya da büst
  • Mutfak gereçleri (tabak, çatal, bıçak gibi)
  • Havlu takımları da hediye edilebilir.

Gelinlerin Favori Mücevher Tercihleri Nelerdir?

Her ne kadar toplumsal olarak düğün ile altın takılar bağdaştırılıyor olsada, gelinlerin favori mücevherleri daima pırlantalar olmuştur. Evlilik teklifi alırken, evlenirken, hatta özel gün hediyeleri olarak da gelinler daima pırlanta mücevherleri tercih ederler.

Gelinlerin başlıca favoriler; pırlantalı tasarım kolyeler, pırlantalı tasarım küpeler, pırlanta gerdanlıklar ve pırlanta bileklikler olmuştur.

İlginizi çekebilir:https://www.pirlantium.com/P/hami-kuyumculuk-3-renk-dorika-toplu-bilezik/162

endikkatcekicidügünhediyesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...