Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana Sayfa elmas Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en anlamlısı ve en değerlisi olmasını sağlamıştır. Takı tasarımlarında en çok kullanılan değerli taşların başında gelen pırlanta, elmasın işlenmiş halidir.

Elması bu kadar özel ve değerli kılan diğer bir yönü ise tarih boyunca kendisine yüklenen anlamlardır. Hiçbir aletin kırmayı başaramadığı, en sıcak ateşin bile zarar veremediği, inanılmaz göz kamaştıran bir ışıltıya sahip olan elmasın doğu üstü olduğu bu yüzden de üstünde taşıyan insanı bu doğu üstü güçler sayesinde koruduğuna inanılırdı.

Elmas, Yunanlar tarafından tanrıların gözyaşları, Romalılar tarafından ise yıldızlardan kopan parçalar olarak görülmüşlerdir. Birçok kültür ve inanışta elmasların, kötülükleri ve kötü enerjiyi insandan uzak tuttuğuna, üstünde taşıyan kişiyi iyileştirdiğine ve bilgelik verdiğine inanılırdı. Elmas ile ilgili inanışlar ve efsaneler, onu her geçen gün daha da değerli daha da çok kullanılan bir taş haline getirmeye başladı. 1704 ‘te Macar Kraliçe ‘sinin tacında elmas süslemelere yer vermesinin ardından elmas, taşıdığı bütün anlamların yanı sıra gücün ve aristokrasinin de sembolü haline geldi.

Işıltısı hala göz kamaştırmaya devam eden elmas takılar, günümüzde hala en çok kullanılan değerli taşlar arasında yer alıyor.   

Her Biri Benzersiz Ve Kıymetli Elmas Tasarımlar

  Hiçbir elmas birbirine benzemez, her biri farklı ve eşsizdir, elmas takıya sahip olmak oldukça özel ve değerlidir. Bu yüzden elmas takılar modası hiç geçmeyen, klasikleşmiş takılar arasında yer almaktadır. Elmas takılar, yüzük, kolye, küpe ya da gerdanlık gibi birçok takı modelinde tasarlanmışlardır. Değer verdiklerinize, sevdiklerinize sadece ona özel, eşi benzeri olmayan ve çok uzun yıllardır büyük anlamlar taşıyan bir takı hediye etmek isterseniz elmas takı tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

Pırlantium ekibi olarak bu yazımızda yıldızlardan kopan parça: elmas takılar ve her biri benzersiz ve kıymetli elmas tasarımlar hakkında bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Daha detaylı bilgi alabilmek ya da elmas ile süslenmiş takılara sahip olabilmek için  sitemizde bulunan elmas takı modellerine göz atabilirsiniz.

elmastakilar

İlginizi Çekebilir: Yazın Işıltınızı Yükseltecek Pırlanta Küpeler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan içerikler

Altın Takılarda Mavi Taş Güzellemesi

  Modası hiç geçmeyen renkli taşlara sahip takılar arasında en dikkat çeken ve en çok tercih edilenlerin başında bütün renkler ile uyum...

Kalbinizi Verdiklerinize Kalp Tasarımlı Altın Takılar

 Çok uzun yıllardır aşkın, sevginin ve romantizmin başlıca sembolü olarak kullanılan kalp şekli günümüzde hala en çok kullanılan...

Yıldızlardan Kopan Parça: Elmas Takılar

Elmasın nerdeyse zamanın başlangıcına dayanan tarihi, sahip olduğu simgeselliği ve göz kamaştıran ışıltısı, elmasın değerli taşlar arasında en...

En Çok Satılan Altın Bileklik Modelleri

Takılar, tarihin her döneminde öne çıkan ve her döneme ait bir tarzı olan muhteşem detaylardır. Binlerce yıldır, insanların karakterlerini ve güçleri ortaya...